KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482123
nr 1548 2123
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
"Öland". Signerad, daterad -73. Akvarell, bildmått: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:50:47
15/6 16:36:52
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer